تنگ طه
وبلاگي شامل مطالب آموزشي دوره ابتدايي و مطالبي درباره روستاي تنگ طه

طرز تهيه مرباي انار

براي تهيه مرباي انار معمولا از انار شيرين استفاده مي كنند كه اگر انار شيرين داراي دانه هاي قرمز رنگ باشد ، مرباي خوشرنگي به دست مي آيد اما از انواع ديگر انار هم طبق ذائقه فرد مصرف كننده استفاده مي گردد . چنانچه برخي افراد از انار ميخوش و برخي حتي از انار ترش براي اينكار استفاده مي نمايند .

     

طرز تهيه :  ....

لطفا براي آشنايي با طرز تهيه مربا به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
دو شنبه 19 آبان 1393برچسب:مرباي انار,دانه ,مخلوط,ادويه جات , تنگ طه, :: 23:47 :: نويسنده : ابوالفضل

شعري بسيار زيبا از اختر چرخ ادب پروين اعتصامي كه شايد مشابه اين براي خيلي از ما اتفاق افتاده باشد و اشاره دارد به آيه قرآن كه خداوند مي فرمايد : « عَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ » بسا چيزى را خوش نمى‏داريد و آن براى شما خوب است و بسا چيزى را دوست مى‏داريد و آن براى شما بد است و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانيد .( آيه 206 سوره بقره )

پیرمردی، مفلس و برگشته بخت                   روزگاری داشت ناهموار و سخت

هم پسر، هم دختری بیمار داشت                   هم بلای فقر و هم تیمار داشت

این، دوا می خواستی، آن یک پزشک            این، غذایش آه بودی، آن سرشک

این، عسل می خواست، آن یک شوربا           این، لحافش پاره بود، آن یک قباادامه مطلب ...
جمعه 9 آبان 1393برچسب:پروين,گره گشا,مفلس,بيمار,عسل, :: 1:7 :: نويسنده : ابوالفضل

در ادامه بيان عجايب هند شاعر به بيان عجايبي كه در بتخانه ها ديده و اعتقادات عجيب مردم به بتها و نيز كارهايي كه برخي بتها انجام مي دهند مي پردازد و در يك مورد هم كه خود به راز عجيب بودن بت پي مي برد آنرا بيان مي دارد اما در بقيه موارد لب فرو مي بندد و گاه به نكوهش بت پرستان مي پردازد .

گرشاسب و مهراج به جزيره اي رسيدند كه مردم وقتي باران مي باريد همه كوزه ها و ظروفشان را پر از آب مي نمودند و گرشاسب از آنها پرسيد اگر باران نبارد شما چه مي كنيد ؟ آنها گفتند :

بتي را نمودند و لوحي به هم    ز مس لوح و آن بت ز چوب بقم

بر آن لوح چون خط يونانيان    چهل حرف و شش هيكل اندر ميان

گفتند چون نياز به باران داشته باشيم اين لوح و بت را بر سر مي نهيم و همه مردان و زنان برهنه شده و خود را فقط با ازاري مي پوشانند و به هر سويي روان مي گردند و ناله سر مي دهند به طوريكه....

لطفا بقيه را در ادامه مطلب مشاهده فرماييد .ادامه مطلب ...
چهار شنبه 9 مهر 1393برچسب:باران , جزيره رونده , بتخانه , جزيره , شمن, :: 22:55 :: نويسنده : ابوالفضل

 

ارزشيابي كليه دروس كلاس پنجم دبستان طه تنگ طه

 

رياضي

 

1 -  پس از مدت پنج ساعت و سه دقیقه و 4ثانیه جای  کدام عقربه بیشتر تغییر کرده است ؟

 

 الف – ثانیه شمار         ب – دقیقه شمار      ج – ساعت شمار       د – هرسه به یک اندازه

 

2 – یک کیلومتر مربع چند متر است ؟

 

الف –  10000            ب –  100             ج –  1000              د -     هیچکدام                                     

 

3 – مجموع دو عدد 124 و اختلاف آنها 20 است عدکوچکتر کدام است  ؟ 

 الف –55           ب –  52                 ج –  72                      د -     86     

 

 

 

4 – تعداد خط تقارن کدام شکل بیشتر است ؟

 

الف –  مثلث          ب –  مربع           ج –  مستطیل               د -  لوزی

 

 

لطفا براي مشاهده بقيه مطلب به ادامه مراجعه نماييد .ادامه مطلب ...

در آغاز كتاب عطار بعد از ستايش خدا و نعت پيامبر اكرم به بيان داستان سير و سلوك مي پردازد . در قسمت اول مجمع مرغان را مي گويد . در اين قسمت ابتدا به تعريف از هدهد كه در داستان او نقش پير و مرشد را در طريقت برعهده دارد ، تعريف مي كند و چند خصوصيت او را بيان مي دارد كه يكي از مهمترين خصوصياتي كه بايد هدهد به عنوان پير و مرشد برعهده داشته باشد رازداري مي باشد.

    « تا صاحب سر سليمان آمدي       از تفاخر تاجور زان آمدي

    ديو را در بند و زندان باز دار         تا سليمان را تو باشي راز دار»

بعد به تعريف از چند پرنده ديگر مي كند و هركدام را نيز به خصوصيتي از يك پيامبر دعوت مي نمايد او از طوطي با اشاره به آتش نمرود و ابراهيم ، كبك بااشاره به ناقه صالح ، باز و ماجراي غار و پيامبر اكرم (ص) ، دراج و اشاره به حضرت عيسي ، عندليب و اشاره به آواز داود ، طاووس و اشاره به ماجراي مار و حضرت آدم و ........

لطفا براي ديدن بقيه مطلب به ادامه مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
پنج شنبه 27 شهريور 1393برچسب:هدهد,طوطي,بلبل,پرنده,گدا ,دختر, :: 1:34 :: نويسنده : ابوالفضل

عطار ابتدا به ستايش خداوند پرداخته و قدرت او در آفرينش را مي ستايد . البته ستايش پروردگار در ابتداي بيشتر آثار عطار وجود دارد و عطار ابتدا به ستايش پروردگار مي پردازد و بعد هم نعت پيامبر گرامي را مي آورد و معمولا بعد از آن هم نعت چهار خليفه را مي آورد .

 در قسمتي ديگر به عنوان بيان قدرت پروردگار به بيان گوشه اي از معجزات و حوادث زندگي چند تن از پيامبران اشاره اي مي كند . به طوريكه اگر كسي با داستان آنها آشنا نباشد چيزي از آن نمي فهمد . اما چون به ماجراهاي زيادي اشاره مي كند كسي كه با زندگي پيامبران آشنا باشد مقدار زيادي از سرگذشت آنان را با خواندن چند بيت مرور مي كند .مانند :

در نگر اول كه با آدم چه كرد         عمرها با وي در آن ماتم چه كرد

باز بنگر نوح را پايان كار            تا چه برد از كافران سالي هزار

لطفا براي مشاهده بقيه مطلب به ادامه مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
یک شنبه 23 شهريور 1393برچسب:معجزات,حوادث,پيامبر,عيار ,خليفه, :: 19:40 :: نويسنده : ابوالفضل

فريدالدين عطار نيشابوري . شاعر قرن ششم است او در ابتدا به شغل عطاري مشغول بود. تا اينكه روزي درويشي به او مراجعه نمود و تقاضاي كمك مالي از او نمود و عطار به او جواب رد داد و درويش به او گفت تو كه اينقدر به دنيا و مال دنيا دلبسته اي چگونه مي تواني از آن دل بكني و به دنياي ديگر بروي و در آنجا چه خواهي كرد ؟ عطار هم از او سؤال نمود مگر تو چگونه مي ميري ؟ من هم مانند تو مي ميرم و درويش گفت تو نمي تواني مانند من بميري چرا كه من تعلق خاطري به دنيا ندارم وراحت مي ميرم و آنگاه كاسه چوبي خود را زير سرش گذاشت و خوابيد و در همانجا مرد . عطار از اين حادثه سخت منقلب شد و از آن به بعد به تصوف گراييد . او يكي ازشاعراني است كه آثار زيادي داشته و آثار او را تا 180 تا نوشته اند كه معروفترين آنها الهي نامه ، مصيبت نامه ،مختارنامه، تذكره الاوليا، اسرار نامه و منطق الطير است . در مورد چگونگي وفات او نيز روايات متفاوتي است كه يكي از

معروفترين آنها اين است كه در حمله مغول او اسير مي گردد و يكي از مغولان مي خواهد او را بكشد و يكي از اشخاصي كه عطار را مي شناخته به خان مغول مي گويد حاضرم براي خونبهاي او 1000 سكه بدهم و عطار به خان مغول مي گويد ......... لطفا براي مشاهده بقيه مطلب به ادامه مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
پنج شنبه 13 شهريور 1393برچسب:منطق الطير عطار,سكه ,مغول, تلميح,هدهد , سيمرغ, :: 17:43 :: نويسنده : ابوالفضل

شايد داستان خيال بافي يك چوپان را شنيده باشيد كه در خيال خود با فروش دبه روغن خود يك گوسفند خريد و  آن گوسفند براي او بره آورد و بعد از آن گوسفند و بره هايي كه براي چوپان آورد گله بزرگي نصيب چوپان شد و چوپان براي خود چوپاني گرفت و تا آخر داستان كه براي مجازات پسرش قصد داشت با چوبدستي او را بزند كه چوب دستي به دبه روغن خورد و همه روغنها ريخت و تمام خيالات چوپان نيز همراه آن نابود شد . حالا مي خواهيم بدانيم كه مگر از يك گوسفند و يا بز پس از چند سال چه تعداد گوسفند و يا بز به وجود مي آيد ؟

يك بز داريم كه در ابتداي هر سال يك بزغاله و در وسط هر سال هم يك بزغاله ديگر مي آورد . هر بزغاله نيز پس از 18 ماه بالغ شده و مانند مادر خود در هر سال در دو نوبت و هر بار يك بزغاله مي اورد .اگر همه بزغاله ها ماده باشند و هيچكدام را از دست ندهيم ، پس از مدت 7 سال چند بز و بزغاله خواهيم داشت ؟

لطفا براي ديدن جواب به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
سه شنبه 11 شهريور 1393برچسب:خيال بافي ,بز ,گوسفند,سال,نسل, :: 12:2 :: نويسنده : ابوالفضل

با تعدادي چوب كبريت يك چهار ضلعي را چنان بسازيد كه محيطش برابر 20 واحد و مساحتش برابر 15 واحد مربع گردد . ( هر چوب كبريت برابريك واحد است و نمي توان چوب كبريتها را شكست .)

باز با همان چوب كبريتها يك چهارضلعي را چنان بسازيد كه محيطش 20 واحد و مساحتش 20 واحد مربع باشد و چوب كبريتها هم شكسته نشود .

                                   ******************************

با حركت دادن تنها يك چوب كبريت تساوي ها را برقرار نماييد .

                                                              

با حركت دادن دو چوب كبريت تساوي ها را برقرار نماييد .                                                                             ادامه مطلب ...
سه شنبه 11 شهريور 1393برچسب:چوب كبريت,فيثاغورث,قاعده,تساوي,مساحت,محيط, :: 1:53 :: نويسنده : ابوالفضل

سوسن خانم براي خريد رفت . او  دو، نهم كل پول خود را ميوه خريد و هشت، بيست و چهارم  را سبزي خريد و يك، دوازدههم   را نان خريد و  شش، بيست و هفتم  لبنيات و دو، بيست و چهارم  را كتاب خريد و 3000 تومان برايش باقي ماند حساب كنيد سوسن خانم چقدر پول داشته و پول هر كالا  چقدر شده است ؟

 

مينا ومريم و زهرا براي پيدا كردن قارچ به جنگل رفتند پس از مدتي با مقداري قارچ برگشتند . مينا چهار ،پنجم  مريم و زهرا با هم قارچ داشت و زهرا دو، سوم مريم . مريم ثلث قارچهايي كه پيدا كرده بود را گم كرد كه مينا يك، سوم قارچهاي گم شده ي مريم را كه 6 تا بودند پيدا كرد . حساب كنيد هر كدام چند قارچ پيدا كردند ؟

 

 ادامه مطلب ...
یک شنبه 9 شهريور 1393برچسب:خريد , قارچ , مريم , ثلث , تومان , , :: 23:17 :: نويسنده : ابوالفضل

چهار مهره سياه و چهار مهره سفيد را در 8 خانه وسط صفحه شطرنج قرار داده ايم . هر مهره فقط مي تواند مانند مهره قلعه حركت كند و هر مهره را فقط يكبار مي توانيم حركت دهيم با اين دو شرط مي خواهيم مهره ها را طوري جابه جا نماييم كه در هر ضلع صفحه شطرنج يك مهره سياه و يك مهره سفيد قرار گيرد . چگونه مي توانيم اينكار را انجام دهيم ؟

 

چگونه ميتوان 8 مهره وزير را در صفحه شطرنج به گونه اي چيد كه هيچكدام همديگر را تهديد نكنند ؟ (در حركت اول هيچ وزيري به وسيله وزير ديگر گرفته نشود.)

براي ديدن جواب به ادامه مطلب مراجعه نماييد .ادامه مطلب ...
جمعه 7 شهريور 1393برچسب:صفحه شطرنج,مهره ,سفيد , خانه , وزير, :: 17:22 :: نويسنده : ابوالفضل

دو مسأله مربوط به محيط و مساحت شكلهاي منتظم

1 - محيط يك مثلث متساوي الاضلاع با يك شش ضلعي منتظم برابر است . كدام مساحت بيشتري دارند ؟ چه مقدار ؟

 

2 - از يك راس مربعي به طول 6 متر 2 پاره خط را چنان بر دو ضلع ديگر مربع رسم نموده ايم كه مساحت مربع به سه قسمت مساوي تقسيم شده است . طول هر كدام از اين اضلاع چقدر است ؟

 

جواب در ادامه مطلب .........ادامه مطلب ...
جمعه 7 شهريور 1393برچسب:محيط,مربع,متر,پاره خط,ضلع, :: 1:24 :: نويسنده : ابوالفضل

دو مسأله مربوط به پيدا كردن سرعت متوسط و اختلاف سرعت

اتوبوس شيراز – داراب بايد مسافت 240 كيلومتري بين دو شهر را با سرعت متوسط 90 كيلومتر در ساعت بپيمايد . اين اتوبوس از شيراز تا فسا را كه نصف راه مي باشد و بزرگراه است با سرعت متوسط 110 كيلومتر در ساعت مي پيمايد . بقيه راه را بايد با چه سرعتي بپيمايد تا سرعت متوسطش در كل مسير همان 90 كيلومتر در ساعت گردد ؟

آرش و نيما با هم مسابقه دو 500 متر برگزار نمودند . وقتي آرش به خط پايان رسيد ، نيما 80 متر ديگر داشت تا به خط پايان برسد . براي بار دوم آنها تصميم دارند با هم مسابقه برگزار نمايند . سرعت آنها مانند مرحله قبل مي باشد و مسافت اينبار 1000 متر مي باشد و آرش براي دادن آوانس به نيما از 160 متر قبل از خط شروع مسابقه را شروع مي كند .

الف - آيا اينبار هردو با هم به خط پايان مي رسند ؟

ب - اگر بخواهند با هم به خط پايان برسند ، آرش بايد در چه فاصله اي قبل از خط شروع باشد تا با هم برسند ؟

ج - نيما در چه فاصله اي باشد تا با هم برسند ؟

لطفا براي ديدن جواب به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .

 ادامه مطلب ...
چهار شنبه 5 شهريور 1393برچسب:داراب,سرعت متوسط,جدول تناسب,فاصله,مسافت, :: 17:39 :: نويسنده : ابوالفضل

برگها نيز از تنوع فراوان برخوردارند . به طور كلي كار برگ بيشتر غذاسازي مي باشد . اما برخي برگها كارهاي ديگري را انجام مي دهند . مثلا در كاكتوسها معمولا ساقه گياه داراي كلرفيل بوده و عمل غذاسازي را انجام مي دهد و برگها بسيار كوچك شده و معمولا به صورت خار در آمده اند تا وظيفه محافظت از ساقه را انجام دهند . در برخي گياهان نيز برخي برگها بسيار نازك شده و به پيچك تبديل شده اند تا گياه بتواند با پيچيدن آنها دور چيزهاي مختلف ساقه ها را گسترش دهد .

برخي برگها نيز وظيفه حفاظت از ديگر برگها را بر عهده دارند مانند برگهاي رويي پياز خوراكي و نيز برگهاي ساقه هاي زيرزميني مانند چمن و غيره كه فاقد سبزينه بوده و براي حفاظت برگهاي ديگر يا ساقه به وجود مي آيند .

لطفا براي ديدن بقيه به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
یک شنبه 2 شهريور 1393برچسب:برگ گياهان,جفتي,نعناع,بارهنگ مواد غذايي,توت فرنگي, :: 17:48 :: نويسنده : ابوالفضل

گل يكي از اندامهاي گياه مي باشد كه معمولا در مقطعي از زندگي گياه بر روي گياه ظاهر شده و پس از اتمام كار خود نيز به ميوه و دانه تبديل مي گردد . بنابراين گل را معمولا هميشه نمي توان بر روي گياه مشاهده نمود . البته همه گياهان هم گل ندارند و گل مختص گياهان دانه دار و آن هم نهاندانگان مي باشد . گياهان مخروط دار مانند كاج و سرو كه به آنها بازدانگان گويند نيز گل ندارند . گياهاني كه دانه ندارند مانند جلبكها و سرخسها و خزه ها هم كه به دليل نداشتن دانه نيازي به رويش گل هم ندارند .

لطفا براي مشاهده بقيه مطلب به ادامه مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
جمعه 31 مرداد 1393برچسب:گل,دارو,انار,چتر,آگاو,ديهيم, :: 1:33 :: نويسنده : ابوالفضل

در بيشتر گياهان ساقه وجود دارد اما در برخي يا ساقه خيلي كوچك است و يا ساقه اي به آن صورت ديده نمي شود . مانند زعفران و بارهنگ .

برخي ساقه ها شبيه به برگ هستند اما در واقع ساقه هستند مانند برخي كاكتوسها . كه در آنها ساقه وظيفه اصلي برگ يعني فتوسنتز را نيز انجام مي دهند در اين گونه گياهان برگها يا بسيار كوچكند و يا برخي موارد به صورت زايده يا خار بر روي ساقه به وجود آمده اند .البته در نظر عامه كاكتوس ساقه ندارد و اينها برگ مي باشند . كه طبق تعريف ساقه و برگ اين قسمتها ساقه هستند نه برگ . چرا كه اندامهاي ديگر گياه مانند گل و ميوه بر آنها مي رويد .

لطفا براي ديدن بقيه به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
پنج شنبه 2 مرداد 1393برچسب:ساقه گياه,حلقه ها, هندوانه,پياز,زعفران, :: 15:39 :: نويسنده : ابوالفضل

كار اصلي ريشه جذب آب و بيشتر مواد غذايي از خاك يا محيط اطراف مي باشد و كار ديگر ريشه نيز نگه داشتن گياه در زمين مي باشد . تقريبا همه ي گياهان ريشه دارند . برخي گياهان انگل فاقد ريشه هستند مانند سس كه بر روي گياهان ديگر رشد نموده و از مواد غذايي آماده شده به وسيله آنها استفاده مي نمايد .

 شكل و نيز كاركرد ريشه گياهان با هم فرق مي كند . به طور كلي دو نوع ريشه داريم ريشه راست كه معمولا يك يا دو ريشه اصلي وجود دارد و از اين ريشه ها ريشه هاي فرعي منشعب مي شوند . كه گياهاني كه دانه اي دو قسمتي دارند معمولا داراي ريشه راست هستند ......

لطفا بقيه را در ادامه مطلب مشاهده فرماييد .ادامه مطلب ...
چهار شنبه 1 مرداد 1393برچسب:ريشه گياهان,توت فرنگي ,چمن,شيرين بيان,قلمه زدن, :: 18:27 :: نويسنده : ابوالفضل

حاصل ضربهاي جالب

اگر بخواهيم عدد 9 را در يك عدد چند رقمي كه ارقامش متوالي باشند ضرب نماييم بدون انجام عمل ضرب مي توانيم پاسخ را بيابيم . براي اينكار اگر عدد داراي ارقامي باسير نزولي باشد به اينگونه عمل مي كنيم :

اولين رقم از سمت چپ برابر است با اولين رقم سمت چپ عدد منهاي يك و بعد به اندازه تعداد رقمهاي عدد منهاي يك رقم 8 قرار مي دهيم و رقم يكان هم 10 منهاي رقم يكان عدد اول مي باشد . مثال :

9 × 8765432  ابتدا رقم اول سمت چپ (8) را منهاي يك مي كنيم مي شود 7 كه اولين رقم حاصلضرب مي شود .

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
جمعه 27 تير 1393برچسب:عدد,ارقام,ضرب,چپ,نزولي,صعودي, :: 1:5 :: نويسنده : ابوالفضل

در اين قسمت 7 سرگرمي فكري را قرار داده ام اميدوارم مورد توجه قرار گيرد . پاسخها نيز در پست بعد است .

1 - با استفاده از ارقام 0 تا 9 دو عدد 5 رقمي بنويسيد كه اين خصوصيات را داشته باشند :

الف – بيشترين اختلاف را با هم داشته باشند .

ب – كمترين اختلاف را با هم داشته باشند .

ج – اگر در هم ضرب نماييم بيشترين حاصل ضرب را داشته باشند .

د -  اگر در هم ضرب نماييم كمترين حاصل ضرب را داشته باشند .

ر- اگر بزرگتر را بر كوچكتر تقسيم نماييم بيشترين خارج قسمت را داشته باشند .

ه - اگر بزرگتر را بر كوچكتر تقسيم نماييم كمترين خارج قسمت را داشته باشند .

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
پنج شنبه 19 تير 1393برچسب:فرد , خارج قسمت , خصوصيات , متوالي , مجموع, :: 13:41 :: نويسنده : ابوالفضل

در اين قسمت جواب 7 سرگرمي فكري پست قبل را قرار داده ام . البته سؤال هم همراه جواب مي باشد .

1 – الف - براي پيدا كردن بيشترين اختلاف بايد ابتدا از بزرگترين رقم شروع كنيم تا وسط براي عدد اول و براي عدد دوم از كوچكترين رقم ( البته به جز 0 ) شروع كنيم تا وسط كه مي شود     88531= 10234  -  98765

ب - براي پيدا كردن كمترين اختلاف بايد ابتدا از وسط شروع نماييم و براي رقم اول 5 و 4 را انتخاب نماييم تا اختلاف در كمترين حد ممكن باشد . بعد از 5 نيز بايد از ارقام كوچك استفاده نمود و بعد از 4 از ارقام بزرگ تا اختلاف كم باشد . كه جواب مي شود :     247 = 49876 – 50123

ج – براي پيدا كردن بيشترين حاصل ضرب بايد از بزرگترين رقم شروع نماييم و اينبار بايد يك رقم بزرگ در عدد اول و رقم ديگر در عدد دوم به كار بنديم تا بالاترين حاصل ضرب را داشته باشيم .  ...

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرماييد . ادامه مطلب ...
پنج شنبه 19 تير 1393برچسب:زوج , عدد , اختلاف , عمليات , تقسيم, :: 13:31 :: نويسنده : ابوالفضل

نمونه تكليف اوقات فراغت كلاس سوم دبستان در سال 93

به سؤالات پاسخ بده .

تا كنون براي سربلندي ميهن عزيزمان چه كارهايي انجام داده اي ؟ دو مورد را بنويس  .

چرا خاركن به مهماني حاتم نرفت ؟

چرا حضرت فاطمه (س)پيراهن نو را به زن فقير داد ؟

لطفا براي مشاهده بقيه به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
سه شنبه 3 تير 1393برچسب:آلودگي , سعدي , ضرب , الگو , رقم, :: 1:42 :: نويسنده : ابوالفضل

روستاي تنگ طه به داشتن انار معروف است . درباغات انار اين روستا ارقام مختلف انار نظير شهوار ( حسين آقايي) شيرين ده خيري ، شيرين كرماني ، مي خوش ، اشكفتي ، رباب و جزي و ارقام ديگر مي باشد . در ادامه مطلب دو كليپ از باغات انار را پس از برداشت انار مشاهده خواهيد نمود .

لطفا براي مشاهده كليپها به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
چهار شنبه 21 خرداد 1393برچسب:كليپ,باغ انار,تنگ طه,شهوار,فصل پاييز, :: 2:10 :: نويسنده : ابوالفضل
درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
پيوندها

تبادل لينك هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان تنگ طه و آدرس tangtaha.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

گوگل
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 449
بازدید دیروز : 341
بازدید هفته : 1536
بازدید ماه : 11616
بازدید کل : 60882
تعداد مطالب : 161
تعداد نظرات : 362
تعداد آنلاین : 1